Biz Kimiz?

 

Magnetic Brand 2010 yılında Meltem Heper tarafından kurulmuştur.

Meltem Yönetim Danışmanı ve Stratejik Konumlandırma Uzmanıdır.

RIES Stratejik Konumlandırma Danışmanlığında Global Ortaktır. Magnetic Brand RIES Türkiye'nin Çözüm Ortağıdır. 

 

Ne Yapıyoruz ve Bunun Size Ne Faydası Var? 

Şirketlerin ve markaların kendilerini Pazar Hakimiyeti ve Kârlı Büyüme için stratejik olarak Konumlandırmalarına yardımcı oluyoruz.

Odak noktamız, Kazanan bir Konumun Sahiplenilmesi için Stratejik Konumlandırma, Pazarlama Bilimi ve Nöropazarlama öğretilerini sentezleyen en iyi uygulamaları araştırmak, uygulamak ve değerlendirmek,

Zihinlerde Ön Plana Çıkıp, Zamanınızı, Emeğinizi ve Paranızı boşa harcamadan Çekim Merkezi haline gelmenize yardımcı olmak.

Kategorinizde Kazanan bir Konumu Sahiplenmenin temel taşı olan, İsminiz, Sözel Çiviniz ve Görsel Çekicinizle de hayat bulan 

Odaklı bir Konumlandırma Stratejisi ilk adımdır.

Kritik önem taşıyan brifing ve değerlendirmeler de dahil, Pazarlama Karması Yönetimi Rehberliği, tüm  yenilikçi ve yaratıcı projelerin Kazanan Konumunuzu Güçlendirmesini sağlar ve sizi bir sonraki seviyeye taşır.

Optimal Organizasyon, Planlama / Uygulama Prosesi ve Yatırım İlkelerinin organizasyonunuza uyarlanarak oturtulması sayesinde iş, pazarlama ve marka yönetim sistemleri Kazanan Konumunuzun Sürdürülmesine hizmet eder ve sağlıklı globalleşmenin yolunu açar. 

Tüm hizmet modellerimiz, önemli Global ve Yerel markalar için danışmanlık VE gerçek şirket içi deneyimle 25 yılı aşkın süredir geliştirilmiş, test edilmiş ve rafine edilmiştir.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Zaman üstü Prensiplerimiz, Araçlarımız ve Metodolojilerimiz nörobilime dayalıdır, ampirik araştırmalar ve sayısız vaka ile de kanıtlanmıştır.
Pazarlamanın bu kurallarını öğrenmek kolaydır. Ancak her bir vakaya bunları uygulamak beceri ve tecrübe ister.

İşte biz tam bu noktada devreye gireriz.

Konumlandırma Ortakları
03 Ries tag horizontal-red HI.jpg

Magnetic Brand 

RIES Stratejik Konumlandırma Danışmanlığı Türkiye Çözüm Ortağıdır

magneticbrandnearfinalkfc.PNG

Zihinlere İlk Giren olarak Kazanmanıza yardımcı oluyoruz. 

Konumlandırma Uzmanınız

Meltem Heper

RIES Global Ortağı | Magnetic Brand Kurucusu 

1 (27)+_edited.jpg

Meltem’in tutkusu, Kaotik Ortamlara NETLİK kazandırarak Sağlıklı Büyümenin yolunu açmaktır.

 
Bu tutku onu bir Yönetim Danışmanı olarak Stratejik Konumlandırma odaklı olmaya yöneltmiştir.

Şirketlerin, Liderlerin ve Kültürlerin, tüm stratejilerini Net bir Konumlandırma ışığında şekillendirerek Global bir Çekim Merkezi olmalarına yardımcı olur.
Konumlandırma, bir kelime, kavram ya da kategoriyi Zihinde Sahiplenmektir;

markayı tanımlar, ne olduğunu ve ne olmadığını.
Meltem, Stratejik Konumlandırmanın Netleştirilip, Güçlendirilmesini ve Sürdürülmesini sağlayan hizmet modellerini, bu konudaki yoğun araştırmaları ile global şirketlerden yeni girişimlere 25 yılı aşkın kurum içi tecrübesini sentezleyerek geliştirmiştir.
En önemli iç görüsü, Manyetik bir Marka yaratmak için, popüler taktiklerle kaynak israf etmektense, Net bir Konumlandırmanın tüm stratejilerin merkezinde olması gerekliliğidir.

Bundan hareketle, Konumlandırma’nın mucidi Al Ries ve kızı Laura Ries’in tek yetkili Türkiye ortağı olarak RIES Türkiye’yi ve cözüm ortağı Magnetic Brand Şirketini kurmuştur.

Öncesinde, Fortune 500  şirketlerinden (Unilever 15 sene) KOBİ'lere ve Start Up'lara kadar pek çok farklı kuruluşta üst düzey yöneticilik yapmış ve önde gelen Global ve Yerel markalara liderlik etmiştir.
Dove’dan Duru, Dalin, Cistus ve Knauf’a sayısız markayı yönetmenin ve hem B2C hem B2B iş modellerini deneyimlemenin yanı sıra, aile sirketlerinin dönüşümünde rol almış olmasının bugünkü perspektifine en az global şirket deneyimi kadar önemli katkıları olmuştur.
Kariyeri boyunca pazarlama alanında pek çok ödül almış, Capital dergisi tarafından "Türkiye'nin En Başarılı 25 Pazarlama Yöneticisi" arasında gösterilmiştir.

“Siz Net Olduğunuzda, Mucizeler Olur” Chris Attwood, Tutku Testi Kurucu Ortağı.

  • LinkedIn Social Icon
Zaman Üstü Prensipler, Araçlar ve Metodolojiler

Nörobilime Dayanan

Başarılı VE Başarısız Markalar üzerine Sayısız Vaka ve Ampirik Araştırmalarla Kanıtlanmış 

Tools Collage.PNG

Kâr Mıknatısı Olmaya Hazır mısınız?

Markanıza Hak Ettiği Statüyü Kazandırmak için Bizimle İletişime Geçin

Bizi bu numaradan arayın:

+90 532 456 0335

ya da aşağıdaki formu doldurarak bize mesaj gönderin:

Success! Message received.

  • linkedin